КРИСТИАН КАШ: Заштита суверенитета Србије у фудбалу
Волим посвећеност патриотских навијача српског фудбала. За њих нема предаје када је у питању заштита територијалног интегритета Србије. Зато их чујемо како скандирају Косово је срце Србије, док носе своје „Нема Предаје“ заставе.
Српски клуб, Црвена Звезда у среду може да направи последњи корак да се поново такмичи у УЕФА Лиги шампиона, али прво мора да савлада Бодо/Глимт, најбољи фудбалски тим Норвешке. Наравно, пожелео бих да је мој вољени Росенборг најбољи тим у Норвешкој, али то више није тако. Бодо/Глимт је некада био ученик Росенборга, али сада морамо да учимо од њих.
Разумем да већина навијача Партизана не жели да Звезда успе у Лиги шампиона, али када је реч о Бодоу/Глимту, ја немам лоша осећања према њима, али када су у питању српски тимови у спорту, навијам за њих, све док не играју против Росенборга
У среду ћу бити на Маракани у знак солидарности са храбрим навијачима српским Делијама у мајици „Нема Предаје“ и са заставом „Нема Предаје“, али медији у Норвешкој имају другачије мишљење од мог.
Они су узнемирени што Звездини навијачи подржавају српско Косово и Метохију у родном месту Бодо/Глимта на Аспмири стадиону. Ово можемо видети у чланку норвешког јавног емитера НРК, еквивалента српском РТС-у: Скандал застава на Аспмири: – Не разумем зашто то раде .
Овде видимо да познати норвешки лингвиста Свеин Мøннесланд , човек који добро говори српски, не разуме, зашто Делије навијају за Србију, иако је то врло једноставно за разумети.
Звездини навијачи подржавају националну политику Србије, коју води председник Александар Вучић, као и огромна већина српских политичара национално орјентисана и већина земаља у свету које не признају режим у Приштини као независну државу. Тако да ово није нешто што би требало да буде контроверзно и мистерија за упућеног човека, а Монесланду једноставно је мистерија, па можда тај чланак говори о њему, а не о навијачима Црвене Звезде.
Моје искуство је такво, да ме је Норвешка послала на Косово и Метохију јануара 2000. године да будем портпарол КФОР-а, мировних снага НАТО-а у српској покрајини. Познајем и препознајем све аргументе НАТО глобалиста, окренут леђима и завезаних очију, знам све о њиховим кампањама о наводној потреби за хуманитарном интервенцијом, R2P, одговорности за заштиту, војно-техничком споразуму (MTA Military Technical Agreement) и Резолуцији СБ УН 1244 , која је ипак постала много бољи договор од онога што је представљено. на диктату у Рамбујеу.
Према преговорима из Рамбујеа, Југославија је морала да се одрекне суверенитета над копном, морем и ваздухом, без кривичне одговорности или обештећења, према споразуму о статусу снага који је предложио НАТО . Осим тога, Југославија је морала да пристане на референдум о будућности покрајине, али само на Косову и Метохији, а не у целој Југославији.
Према Резолуцији 1244, Косово и Метохија је саставни део Србије, а то је и разлог зашто „Нема Предаје“ видимо у неколико контекста. Дакле, ова чувена крилатица је и одговор на чињеницу да је Норвешка признала приштински режим као независну државу.
Пет година пре његове смрти, имао сам част да седим са Торвалдом Столтенбергом , јавности познатог као мировног преговарача у Босни и оца Јенса Столтенберга, у његовом стану у Улици Могенс Торсенс 1, у Ослу, и разговарали смо о агресији НАТО-а на Југославију. Послушајте наш разговор на SoundCloud-у уколико разумете норвешки.
Том приликом Столтенберг старији, ми је рекао да ниједна независна држава не би прихватила диктате изнесене у Рамбујеу, и на много начина можемо рећи да је Југославија добила рат против НАТО-а, јер су услови 1244 били много бољи од онога што је наговештено у Рамбујеу.
Ових дана бићу на српској националној телевизији и активно упозораваћу на улазак Србије у НАТО, ЕУ и друге антидемократске институције, док охрабрујем Србе да покажу Западу да нема предаје када је у питању Косово и Метохија. Нисам у потпуности испланирао коме ћу дати интервију у среду, али очекујем да кажем нешто за српске телевизије. Бићу, наравно, као и увек доступан и за норвешке и српске медије.
Данас када норвешки фудбал активно промовише тако поларизујућу и радикалну политичку заставу као што је прајд застава, која између осталог представља радикално, ново схватање родног идентитета, родитељства и права деце да познају и мајку и оца, апсурдно је да само се српским фудбалским навијачима не дозвољава да истакну заставу која подржава национални суверенитет Србије.
ПС: Иако немам негативна осећања према Бодоу/Глимту, не желим Молдеу никакве победе. Погледајте овај снимак када сам помагао навијачима Партизана да певају против Молдеа.